SIKÇA SORULAN SORULAR


Sıkça sorulan Sorularımızı bu sayfada topladık eğer sorularınıza yanıt bulamadıysanız iletişim formumuz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.Sizlere yardımcı olmaktan memnun olacağız

Genel Sorular


Saç Kaynağını Kullanırken


Saç Kaynağının kendi saçım üzerine etkisi


Genel Sorular

Saçlarınız nereden geliyor?

Türk saçına en yakın özellikleri sahip saçlar bulmaya çalışıyoruz.Türkmenistan ve Özbekistan yörelerinde boya veya kimyasal madde değmemiş naturel saçları özenle seçerek boylarına göre sınıflandırmaktayız.
Elimizde 40cm - 90cm 'e kadar her boyda saç ayrıca doğal dalgalı saç , doğal kumral saçlar ve gerçek türk saçıda bulunmaktadır.Piyasadaki kınalı sentetik ve uçbaş tabir edilen karışık saçlardan asla kullanmamaktayız. Sentetik saç ve gerçek saçı ayırt etmenin en kolay yolu yakmaktır.Sentetik saç yandığında plastik kokar gerçek saç ise bir tavuk kanatının tüylerinin ocak üzerinde yandığı zamanki gibi doğal bir koku verir. Kınalı (Bizim türkiyedeki gibi bir kına değildir) saç ise Hindistan gibi ülkelerde kadınların kullandığı kına zift gibi siyah bir malzemedir ve bu malzemenin kullanıldığı saçlar açılmaz ve renk değiştiremez.Simsiyah görünen bu saçlar ancak boyalı siyah saçlar için kullanılabilir.Uçbaş saçın anlamı şudur: Her bayanın saç boğumunun kökü ve sonu vardır.Bu kök ve sonun yönleri karışık bir şekilde boğum haline getirilirse yıkandığında bu saç fermuar gibi kitlenir ve taranamaz.Mikroskopla bakıldığında saçın içindeki çatlaklar aynı bir fermuarın dişleri gibi bir yöne bakar.Kitlenmenin sebebide bu çatlakların ters yönde biraraya gelmesindendir.Uçbaş saçı anlanın yöntemi saçı salt su ile yıkamak daha sonra taramaya çalışmaktır.Uç baş saç yıkandıktan sonra taranamaz kitlenir.  

>> Geri

Kaynak saç uygulaması için beklemem gerekiyormu?

Kaynaklı saçlarınızın doğal durması için sizin saçlarınıza en yakın dalga ve renkte kaynaklık saç seçilmesi gerekmektedir.Eğer saçınız doğal renkteyse hızlı bir şekilde eldeki hazır doğal renkteki saçlarımız uygulanmaya başlanır.Eğer saçınız boyalı veya sarı tonlara açılmış ise öneclikle açılmış ve boyanmış saç kaynaklarımıza bakılır renk farkı varsa size özel olarak saçın hazırlanması gerekir.Saç açma işlemi hassas bir işlemdir.Hızlı ve dikkatsiz bir şekilde yapılırsa saç yanar (lastikleşir künefe gibi görünür ).Kuaförlerede saç verdiğimiz için elimizde stoklu olarak her çeşit saçı bulundurmaktayız.Çok istisnai durumlar dışında randevu aldığınız aynı gün içinde kaynak işleminiz bitirilir.

>> Geri

Saç kaynağı nasıl uygulanıyor?

3 Farklı yöntem ve 2 farklı kaynak malzememiz bulunmakta:
1)Örgü kaynak :
Bu kaynak metodu boncuk veya yapıştırma malzemesi kullanılmadan saç saça özel bir düğüm atılarak yapılmaktadır.
2)Boncuk Kaynak: Bu kaynakta türünde saçı saça tutturmak için boncuk kullanılmaktadır.2 çeşit boncuk bulunmaktadır.
a)Vidalı Boncuk (Klasik kuaförlerin kullandığı) Malesef saçı pense ile sıkıldığı noktadan kırar.
b)Silikonlu Boncuk(Avrupa Boncuğudur)Saç içindeki silikona benzeyen yumuşak malzeme sayesinde kırılmaz ve zarar görmez.Ultra Uçlu kaynakla birlikte kullanılırsa uzun ömürlü olur.
3)Keratin Kaynak:
Bu kaynakta saçı saça kenetlemek için saçınıza ve kaynak ucuna keratin ısıtılır.Isınan keratin saçınıza ve kaynaklık saça yapışır ve soğuduğunda düşme yapmaz.

>> Geri

Kaynak saç uygulaması ortalama ne kadar zamanımı alır ?

 1)Örgü kaynak :
6 saate yakın çok zaman alan zahmetli bir işlemdir.
2)Boncuk Kaynak:
Kaynaklık saçların rengi ve uçları hazırsa 120-130 adet uygulaması 2 saat gibi bir zamanda biter.
3)Keratin Kaynak:
Kaynaklık saçların rengi ve uçları hazır ise 120-130 adeti ortalama 3 saate biter.

>> Geri

Ortalama Saç kaynak Uygulama Maliyeti nedir?

200TL den başlayıp 600 TL ye kadar özellik ve zaman maliyetine bakarak fiyatlama yapmaktayız.Fiyat konusunda kampanyalarımız ve Kredi kartına taksit seçeneklerimiz ile ödeme konusunda müşterilerimizin yanındayız.

>> Geri


Saç Kaynağını Kullanırken

Saç kaynağı doğal duruyormu.Dışardan farkedilirmi?

Doğal bir görüntü için :

1)Seçilen kaynakların kendi saçınız ile uyumlu olması (Renk , dalga , incelik kalınlık açısından) çok önemlidir.

2)Kaynağı yapacak ustanın en az 10 yıllık tecrübesi olması ve saç kaynağına hakimiyeti doğallık açısından en az seçilen kaynakların uyumu kadar önemlidir.

3)Kaynakta kullanılan malzemenin kaliteli olması.Boncuk kaynakta mutlaka avrupa boncuğu keratin olarakta mutlaka italyan keratini kullanılması önemlidir.

>> Geri 

Saç kaynağı beni rahatsız edermi?

Saç kaynağı saçınıza dışardan bir müdehale ile uygulandığı için vücudunuzun mutlaka verdiği tepkiler olacaktır.Bu tepkiler kişiden kişiye göre değişmektedir.Mesela Migreni olan insanların verdiği tepki baş ağrısı nedeniyle ertesi gün saç kaynaklarını çıkarmak olabiliyor.Normal insanlarda ilk gün kafalarında hafif bir ağırlık hissedilebiliyor ertesi günlerde ise kendilerinde bir parça gibi rahatlıkla kullanılabiliyor.3-4 ayda bir bakımlarınızı yaptırdığınız sürece kaynağın büyük bir rahatsızlığı olmayacaktır. 

>> GeriNe kadar sıklıkla kaynaklar çıkarılmalı?

Kaynaklar ortalama 3- 4 ayda bir çıkarılıp saçınızın bakımı yapılarak tekrar takılmalıdır.Bu süre sizin saçınızın uzama hızınada bağlıdır.Hızlı uzayan bir saçın bakımı daha erken olmadır.

>> Geri

Kaynaklık saçlarımı tekrar tekrar kullanabilirmiyim?

İtalyan keratini kullanılan Ultra Uçlu kaynaklarımızı uzun ömürlü kullanabilirsiniz.4 ayda bakım yaptırmak kaydı ile aynı kaynakları 1 yıl kullanabilirsinizFönleme veya yıpratıcı işlemler olmaz ise bu süre dahada uzayabilir. 

>> Geri

Saç Kaynağının kendi saçım üzerine etkisi

Saç Kaynağı saçıma zarar verirmi?

Kullanılan malzeme bu konuda çok önemlidir:
1) Boncuk  :
Vidalı boncuk kullanılan saçlarda vidalardaki yivler setler saçı kırar ve pense ile takıldığı noktadan dökülme yapar.Silikonlu boncuk denilen avrupa boncuğu içindeki yumuşak malzeme sayesinde saçı kırmaz ve dökmez.
2) Saç:
Piyasada kullanılan ve bizim uç baş saç tabir ettiğimiz saçlar ilk yıkamadan sonra kafanızda tiftik gibi kitlenir ve taranamaz bir durum yaratır.Bu tür saçları kafanızdan çıkarmak sizin saçlarınızında dökülmesine neden olur.
Uçbaş saçın anlamı şudur: Her bayanın saç boğumunun kökü ve sonu vardır.Bu kök ve sonun yönleri karışık bir şekilde boğum haline getirilirse yıkandığında bu saç fermuar gibi kitlenir ve taranamaz.Mikroskopla bakıldığında saçın içindeki çatlaklar aynı bir fermuarın dişleri gibi bir yöne bakar.Kitlenmenin sebebide bu çatlakların ters yönde biraraya gelmesindendir.Uçbaş saçı anlanın yöntemi saçı salt su ile yıkamak daha sonra taramaya çalışmaktır.Uç baş saç yıkandıktan sonra taranamaz kitlenir. 

>> Geri

Kaynak saç kendi saçımı dökermi?

Saç kaynağında kaliteli boncuk(Silikonlu avrupa boncuk) ve kaliteli saç (Uç baş olmayan saç) kullanıldığı sürece ehil bir ustanın elinde zarar görecek şekilde saçlarınız dökülmez.Ancak 4 aydan beri olağan olarak dökülmesi gereken saçlarınız dökülür buda normal bir süreçtir saçlarınızın zarar gördüğü anlamına gelmez.Bu saçlar normaldede her gün yastığınızda veya banyonuzda gördüğünüz saçların 4 ayda toplanmış halidir.

>> Geri